Facebook YouTube Instagram

SignTime od Apple nabízí okamžité spojení s tlumočníkem znakového jazyka

27. května 2021

Společnost Apple se dlouhodobě zabývá přístupností technologií lidem se zdravotním postižením. Nyní přichází s novou nabídkou usnadňující těmto zákazníkům užívání mobilních zařízení.

Pro zákazníky se sluchovým postižením je již nyní spuštěn program SignTime, který umožňuje neslyšícím využít pro komunikaci se zákaznickým centrem či nakupování v App Store službu online tlumočníka znakového jazyka, a to okamžitě. Mohu se s ním spojit přes telefon nebo prohlížeč a vyřídit si nákup nebo zajistit zákaznickou podporu v reálném čase. SignTime je v současnosti k dispozici v americkém, britském a francouzském znakovém jazyce. Další jazykové varianty se chystají v budoucnu.  

Zákazníci navštěvující Apple Store v USA, Velké Británii a Francii, mohou nyní využít službu SignTime a zajistit si okamžitou komunikační podporu tlumočníka znakového jazyka

Zákazníci navštěvující Apple Store v USA, Velké Británii a Francii, mohou nyní využít službu SignTime a zajistit si okamžitou komunikační podporu tlumočníka znakového jazyka

Nová „obousměrná“ sluchadla usnadní sluchově postiženým uživatelům volání a přijímání hovorů. Apple byl jedním z průkopníků hladšího propojení sluchadel s iPhonem. Jeho jedinečná implementace Bluetooth znamenala, že sluchadla označená „vyrobeno pro iPhone“ se dala snadno propojit s iPhony tak, jak to u Androidu nebylo možné.

„Obousměrnost“ znamená, že kompatibilní sluchadla se zabudovaným mikrofonem lze použít podobným způsobem, jakým byste při telefonování použili bezdrátová sluchátka Air Pods. Není třeba se dotýkat telefonu nebo používat jeho mikrofon, prostě přijmete hovor a oba směry konverzace se odehrají uvnitř ucha.

Novým přírůstkem iPadu je také implementace sledování očí na úrovni operačního systému. S pomocí kompatibilního příslušenství MFi budou moci zákazníci ovládat tablet jediným pohledem. Kurzor reaguje na pohyb očí, pozdržení pohledu na jednom místě znamená klik.

Funkce VoiceOver na iPhonu zajistí uživateli hlasový popis toho, co se nachází na obrazovce či na obrázku. V dalším kroku mu sdělí i detailnější informace, například popis osoby či prostředí na fotografii. Dokáže rozpoznat tvář osoby, kterou zná, a identifikovat ji.

AssistiveTouch umožňuje uživatelům s postižením horních končetin využívat výhod hodinek Apple Watch, aniž by se museli dotýkat displeje nebo ovládacích prvků.

AssistiveTouch umožňuje uživatelům s postižením horních končetin využívat výhod hodinek Apple Watch, aniž by se museli dotýkat displeje nebo ovládacích prvků.

Skvělou novinkou je také AssistiveTouch, který je již nějakou dobu k dispozici na iPhonech, ale nyní je také součástí chytrých hodinek Apple Watch. Funkce umožňuje provádět základní úkony na chytrém zařízení (např. přijetí hovoru) pomocí jediného gesta ruky. Může jít například o stisknutí prstů, sevření ruky v pěst apod.

SignTime byl spuštěn 20. května a většina nových funkcí se objeví v průběhu roku.

Autor Lucie Křesťanová, zdroj: apple.com

Fotografie: apple.com

Sociální sítě

Zůstaňte s námi v kontaktu díky našim sociálním sítím! Inspirujte se, ptejte se odborníků!

Partneři

Centrum pro dětský sluch Tamtam, o.p.s. Ministerstvo zdravotnictví České republiky Včasná pomoc dětem Nadace Sirius Úřad vlády České republiky Nadace Jistota Informační centrum rodičů a přátel sluchově postižených, z.s.