Facebook YouTube Instagram

Indiáni v Pardubicích

6. srpna 2021

Týdenní integrační kurz pro slyšící a neslyšící děti

Poslední červencový týden zazněly v Pardubicích indiánské tamtamy. Centrum pro dětský sluch Tamtam zde pořádalo týdenní integrační kurz pro slyšící a neslyšící děti od 5 do 13 let, tematicky zaměřený na kulturu a způsob života indiánů. Zajímavé prázdninové aktivity zde prožilo 13 malých účastníků, kterým se věnovaly čtyři pracovnice Tamtamu ze Sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi a jedna tlumočnice znakového jazyka.

Indiáni v PardubicíchIndiáni v Pardubicích

Děti si po celý týden zkoušely komunikaci ve znakovém jazyce, prostřednictvím her se dozvěděly spoustu zajímavostí o životě indiánů, o jejich vztahu k přírodě a naučily se také respektu k odlišným kulturám. V programu nechyběly interaktivní přednášky ani kreativní činnosti zaměřené na rozvoj jemné i hrubé motoriky či psychomotorických dovedností, jako například výroba indiánských oděvů, čelenek a lapačů snů či jízda na koni v rámci celodenního výletu na ranč aj. Malí indiáni si zamuzicírovali s muzikoterapeutkou Mgr. Markétou Havlovou a vyzkoušeli si bubnování na vlastní tělo, tzv. body drumming, pod vedením bubeníka Davida Andrše a prožili týden plný bohatých zážitků a nových přátelství.

K bubnování připraveni K bubnování připraveni

Cílem integračního kurzu Centra pro dětský sluch Tamtam, které již 31 let pomáhá rodinám s dětmi s postižením sluchu v celé České republice, je podpořit slyšící i neslyšící děti v komunikaci a samostatnosti a propojit dva světy – slyšících a neslyšících, které zdaleka nejsou tak odlišné, jak by se mohlo na první pohled zdát.

Zkoušení muzikoterapeutických hudebních nástrojůZkoušení muzikoterapeutických hudebních nástrojů

 

Týdenní kurz se konal za finanční podpory společnosti Elektrárny Opatovice, a. s.

Autorka: Lucie Křesťanová, šéfredaktorka magazínu Dětský sluch, foto archiv Tamtamu

Sociální sítě

Zůstaňte s námi v kontaktu díky našim sociálním sítím! Inspirujte se, ptejte se odborníků!

Partneři

Centrum pro dětský sluch Tamtam, o.p.s. Ministerstvo zdravotnictví České republiky Včasná pomoc dětem Nadace Sirius Úřad vlády České republiky Nadace Jistota Informační centrum rodičů a přátel sluchově postižených, z.s.