Facebook YouTube Instagram

Setkání v Basileji

3. května 2019

Zpráva o setkání řídící komise FEPEDA v Basileji a připravovaném Letním setkání rodin dětí se sluchovým postižením – EUROFEST

BasilejVe dnech 12. a 13. dubna jsem se vydala do švýcarské Basileje, kde se konalo setkání řídící komise Evropské federace rodičů dětí se sluchovým postižením (FEPEDA). Sjeli se na něj zástupci členských organizaci FEPEDA z Finska, Bulharska, Francie, Německa, Švédska, Švýcarska a České republiky; zástupci z Itálie, Rumunska a Španělska  se připojili přes Skype. Zájmy rodičů sluchově postižených dětí z Česka ve FEPEDA reprezentuje naše Informační centrum rodičů a přátel sluchově postižených.  Ze zasedání FEPEDAHlavním bodem jednání bylo připravované Letní setkání rodin dětí se sluchovým postižením – EUROFEST, které se pod hlavičkou FEPEDY uskuteční od 4. do 9. srpna v německém Dorfweilu, 45 km od Frankfurtu nad Mohanem. Hlavním tématem bude „Posílení dětí a mladých lidí se sluchovým postižením - společně kupředu výzvám budoucnosti“. Setkání je určeno rodinám s dětmi se sluchovým postižením, registrace je již spuštěna! Bližší informace najdete zde: http://fepeda.eu/registration-open-for-eurofest-2019/.

Účastníci zasedaní FEPEDA před katedrálou v Basileji

Připravila: Mgr. Marta Höferová, odborná pracovnice a publicistka Informačního centra rodičů a přátel sluchově postižených, z. s.

Sociální sítě

Zůstaňte s námi v kontaktu díky našim sociálním sítím! Inspirujte se, ptejte se odborníků!

Partneři

Centrum pro dětský sluch Tamtam, o.p.s. Ministerstvo zdravotnictví České republiky Včasná pomoc dětem Nadace Sirius Úřad vlády České republiky Nadace Jistota Informační centrum rodičů a přátel sluchově postižených, z.s.