Facebook YouTube Instagram

Tamtam vydal novou aplikaci pro děti

24. září 2018

Aplikace Medvěd - Znakujte s Tamtamem je již dostupná na Google Play i App Store.

Centrum pro dětský sluch Tamtam ve spolupráci s firmou Ackee vytvořilo aplikaci pro tablety Medvěd-Znakujte s Tamtamem, která umožní neslyšícím dětem naučit se základní znaky českého znakového jazyka jednoduchou a zábavnou formou.

Aplikace má podobu hravého obrázkového slovníku. Medvídek zavede děti do tří prostředí (kuchyň, doprava, škola). Zde hledají různé předměty a po jejich nalezení se objeví obrázek a video se znakem v českém znakovém jazyce.

Aplikace pro tablety je určena pro operační systém Android a iOS a je zdarma ke stažení na Google Play a App Store.  Medvěda vytvořilo Centrum pro dětský sluch Tamtam společně s technologickou společností Ackee, která v rámci oslav svých 5. narozenin vyhlásila soutěž „Milion pro neziskovku“ a Medvěd se stal jejím vítězným projektem. Na vytvoření aplikace se dále finančně podílela společnost Siemens. 

Připravila: redakce

Foto: Centrum pro dětský sluch Tamtam o.p.s.

Sociální sítě

Zůstaňte s námi v kontaktu díky našim sociálním sítím! Inspirujte se, ptejte se odborníků!

Partneři

Centrum pro dětský sluch Tamtam, o.p.s. Ministerstvo zdravotnictví České republiky Včasná pomoc dětem Nadace Sirius Úřad vlády České republiky Nadace Jistota Informační centrum rodičů a přátel sluchově postižených, z.s.