Facebook YouTube Instagram

Putování Severní Amerikou

16. listopadu 2018

Ve středu 7. listopadu se skupina maminek s dětmi ve věku 0-2 roky, navštěvující sociálně aktivizační služby Centra pro dětský sluch Tamtam v Praze, zúčastnila interaktivní výstavy o životě severoamerických indiánů.

Expozice je umístěna v Náprstkově muzeu na Betlémském náměstí v Praze. Akce byla simultánně tlumočena do českého znakového jazyka.

Lektorka si pro návštěvníky připravila program odpovídající věku malých dětí. Seznámila je s různými kmeny indiánů v Severní Americe. Děti se dozvěděly, jak a čím se živili, oblékali, s čím si hráli a kde bydleli. Víte, že indiáni poznali koně až s příchodem Španělů? Rozpoznali, že se s nimi dá rychle přemísťovat a začali si je výměnou za své zboží pořizovat. Vlastnictví koní jim umožnilo proniknout i do rozlehlé neobydlené oblasti centrální části Severní Ameriky, tzv. Velkých plání.IMG_7426 novBěhem akce měly děti možnost osahat si různé typy kůží, indiánské mokasíny nebo ptačí brka, ze kterých si indiáni vyráběli válečnické čelenky (Jejich počet nebyl libovolný, ale symbolizoval počet úspěšných bitev!). Lovily ryby, hrály si s indiánskými hračkami a na závěr programu si na památku vyrobily  indiánskou ozdobu s pírkem.IMG_7432 novAkci připravilo Centrum pro dětský sluch Tamtam ve spolupráci s Informačním centrem rodičů a přátel sluchově postižených a Národním muzeem.

Připravila Marta Höferová, odborná pracovnice a redaktorka Informačního centra rodičů a přátel sluchově postižených

Foto: Markéta Novotná, SAS Praha

Sociální sítě

Zůstaňte s námi v kontaktu díky našim sociálním sítím! Inspirujte se, ptejte se odborníků!

Partneři

Centrum pro dětský sluch Tamtam, o.p.s. Ministerstvo zdravotnictví České republiky Včasná pomoc dětem Nadace Sirius Úřad vlády České republiky Nadace Jistota Informační centrum rodičů a přátel sluchově postižených, z.s.