Facebook YouTube Instagram

Festival Buchty a loutky dětem již po šestnácté

23. září 2022

Rodinný divadelní festival tlumočený do českého znakového jazyka

V sobotu 17. září přivítala Kinského zahrada v Praze na Smíchově již po šestnácté malé i velké účastníky divadelního festivalu Buchty a loutky dětem.

Tradiční festival divadla a hudby, plný her a dílniček se i tentokrát vydařil a navzdory dešti přivítal spoustu návštěvníků. Děti i jejich rodiče střídali scény podle aktuálního stavu počasí. Některá představení se odehrála venku, jiná pod stanem. Diváci si užili sluníčko během obou představení divadelního spolku Buchty a loutky s názvy Tři malá prasátka a Detektiv Emil a králík s velkýma ušima. Ty se podařilo odehrát pod širým nebem.

Stánek Centra pro dětský sluch TamtamStánek Centra pro dětský sluch Tamtam

Dále byla na programu například vystoupení souborů Damúza, Divadla Kaká, Loutek bez hranic a dalších. Všechna byla tlumočena do českého znakového jazyka. Dešťové kapky neodradily děti ani od připravených aktivit, jako byla výroba malých loutek, letadýlek, lžiček či zvířátek ze dřeva nebo krmení pro ptáčky, koutek her a loutek, ale také čtenářský či klimakoutek. Výměnný bazar hraček a knížek potěšil jako každý rok nové majitele i ty, kteří přinesli něco z domova, co již nepotřebovali.

Ze stánků s občerstvením jasně bodoval ten se sladkými a slanými palačinkami, který letos nabízel například variantu s pestem z mrkvové nati se sýrem.

Stánek Centra pro dětský sluch Tamtam

Stánek Centra pro dětský sluch TamtamStánek Centra pro dětský sluch Tamtam

V zahradě nechyběl ani stánek Centra pro dětský sluch Tamtam, který nabízel mimo informací a ukázek sluchadel a kochleárních implantátů i možnost odezírání ze rtů hravou formou.

Tlumočenou akci podpořilo Ministerstvo kultury.

Připravila: Andrea Štenglová, Informační centrum rodičů a přátel sluchově postižených

Fotografie: Jana Hrmová, Centrum pro dětský sluch Tamtam

Sociální sítě

Zůstaňte s námi v kontaktu díky našim sociálním sítím! Inspirujte se, ptejte se odborníků!

Partneři

Centrum pro dětský sluch Tamtam, o.p.s. Ministerstvo zdravotnictví České republiky Včasná pomoc dětem Nadace Sirius Úřad vlády České republiky Nadace Jistota Informační centrum rodičů a přátel sluchově postižených, z.s.