Facebook YouTube Instagram

Nejlepší divadlo je v parku!

22. května 2018

Centrum pro dětský sluch Tamtam se 19. května účastnilo již 10. ročníku tradiční akce Divadlo v parku.

Služby Tamtamu představila na pódiu Martina Péčová. Tlumočila Naďa Dingová.

Deset jeho klientských rodin si v půvabných prostorách zámecké zahrady v Praze-Kunraticích užilo spolu s ostatními návštěvníky aktivní den plný divadla, muziky a jiných radovánek jako lezení po horolezecké stěně, lukostřelbu, skákací hrad, vietnamský badminton a další. Díky Tamtamu byla část programu, včetně některých divadelních a hudebních vystoupení, tlumočena do znakového jazyka.

Centrum rané péče Tamtam se představilo dvěma přímými vstupy přímo z pódia a také prostřednictvím informačního stánku, kde měli malí i velcí účastníci možnost vyzkoušet si odezírání, prověřit si svou schopnost porozumění základním znakům znakového jazyka, ale také si otestovat poslech s kompenzační pomůckou. Děti si na tabletu pohrály s novými aplikacemi z dílny Tamtamu Pexeso a Znakujte s námi. K zakoupení byly i propagační předměty.

Informační stánek Tamtamu

Program se odehrával na pódiu a ve dvou divadelních šapitó. Účinkovali loutkoherci ze souboru Buchty a loutky s představením Zlatá husa a Divadlo rozmanitosti předvedlo Drakohrátky. O muziku se postaral Žlutý pes a Jaroslav Uhlíř s kapelou a publikum svou hudební show rozdováděli také kluci Bombarďáci.

Informační stánek Tamtamu

Navzdory nepříznivé předpovědi počasí vládlo celý den na obloze sluníčko, a tak si všichni mohli program a doprovodné aktivity náležitě užívat až do pozdních odpoledních hodin. Díky tlumočení do znakového jazyka, o které se celý den starala tlumočnice Naďa Dingová, se do programu zapojily také neslyšící děti. Pro slyšící rodiny byla naopak přítomnost tlumočníka zajímavým zpestřením programu a také příležitostí seznámit se se světem neslyšících.

 

Připravila: Petra Verdis

Foto: David Verdis   

Sociální sítě

Zůstaňte s námi v kontaktu díky našim sociálním sítím! Inspirujte se, ptejte se odborníků!

Partneři

Centrum pro dětský sluch Tamtam, o.p.s. Ministerstvo zdravotnictví České republiky Včasná pomoc dětem Nadace Sirius Úřad vlády České republiky Nadace Jistota Informační centrum rodičů a přátel sluchově postižených, z.s.