Facebook YouTube Instagram

Tlumočené divadelní představení Lev a myš

9. května 2018

Centrum pro dětský sluch Tamtam ve spolupráci s Divadlem na houpačkách připravilo pro děti se sluchovým postižením tlumočené představení Lev a myš. Kulturní akce se uskutečnila 25. dubna v pražském Divadle Kampa a zúčastnilo se jí čtrnáct rodin v rámci nabídky Sociálně aktivizačních služeb.

Divadelní hra Lev a myš je kabaretem na motivy klasické bajky o tom, že i malá myška může pomoci mocnému lvu. Nejprve však přijde na scénu paní s taškou, kterou nemůže unést. Prosí o pomoc – a děti z publika jí pomohou. Dostanou od ní za to jako poděkování malý dárek.  Pak usedne na lavičku, aby si odpočala. Ale co to? Lavička pod ní se hýbe! Vždyť je to lev!  Ten se jakožto král zvířat cítí dotčen, kdo že si ho dovoluje budit ze sladkého spánku? K tomu si uvědomí, že má hlad, tuze velký hlad – a zadívá se na paní. Naštěstí jí děti z publika pomohou naházet před lva jiné laskominy, a tak nasycený lev spokojeně usne.  Když se však vzbudí, zjistí, že je zamotán v síti a má se stát baštou pro indiány! Bubnují, tancují a halekají. Ouvej, co teď?  Lvovi naštěstí přispěchá na pomoc malá myška a ze sítě ho vyvleče.  A od té doby se ti dva spolu kamarádí.

Dětem se divadlo velmi líbilo – herečky je do děje hravě vtáhly interaktivním pojetím představení a skvělá byla i aktivizační část po skončení příběhu. Každé dítě si mohlo vyzkoušet, jaké je to stát na pódiu. Mohly se společně naučit, co všechno musí umět lev, aby v džungli přežil: chodit potichu, jindy zase dupat. Anebo jak dělá krokodýl, papoušek a jiná zvířata. Klukům i holčičkám to šlo a naučily se to velmi rychle.  Nyní už by v džungli, k velké radosti svých maminek, určitě přežily.  

 

Připravila: Marta Höferová, odborná pracovnice a publicistka Informačního centra rodičů a přátel sluchově postižených

Foto: archiv Centra pro dětský sluch Tamtam

Sociální sítě

Zůstaňte s námi v kontaktu díky našim sociálním sítím! Inspirujte se, ptejte se odborníků!

Partneři

Centrum pro dětský sluch Tamtam, o.p.s. Ministerstvo zdravotnictví České republiky Včasná pomoc dětem Nadace Sirius Úřad vlády České republiky Nadace Jistota Informační centrum rodičů a přátel sluchově postižených, z.s.