Facebook YouTube Instagram

Divadelní představení Smrt mu sluší i pro neslyšící diváky

14. ledna 2022

Švandovo divadlo uvádí 18. února komedii z divadelního prostředí i s titulky pro neslyšící

Komedie Smrt mu sluší, napsaná přímo pro Švandovo divadlo, je nekompromisním nahlédnutím do hloubi divadelních útrob, kde se hon za úspěchem rovná boji o přežití. 

Bob Barel je diváky milovaný seriálový herec a kritiky nenáviděný divadelní herec. Nyní je však na dosah získání ceny Thálie za nejlepší herecký výkon. Od vítězství ho dělí jen jediné – hlas obávaného kritika, který ve volném čase na objednávku pořádá koncerty navazující na bytové divadlo Vlasty Chramostové. Bobův věrný přítel a především jeho agent v jedné osobě Kamil je ale připraven pomoci mu kritikův hlas získat. A jejich přesvědčovací metody jsou přímo smrtící.

Smrt mu slusi_Natálie RehořováSmrt mu sluší - Natálie Rehořová

Ušetřen není nikdo od dobrosrdečného vrátného, přes dramaturgyni toužící po lásce jak z kánonických titulů až po ředitele, jenž musí tvrdou rukou vést podnik, kde se ale všichni chtějí kamarádit. Co vše je člověk ochoten udělat pro úspěch?

Smrt mu slusi_Michal Dlouhy_Miroslav HruskaSmrt mu sluší - Michal Dlouhy a Miroslav Hruška

Komedii Smrt mu sluší napsal a režíroval ředitel této pražské scény Daniel Hrbek.

Hrají: Robert Jašków (ředitel Národního divadla), Michal Dlouhý (Bob Barel, herec), Kamil Halbich (Kamil Křovina, Barelův agent), Natalie Řehořová (Jolana, dramaturgyně Národního divadla), David Punčochář (David Hartmann, divadelní kritik), Miroslav Hruška (Mireček, vrátný Národního divadla).

Délka představení: 2 hodiny 20 minut včetně přestávky. Premiéra: 25. května 2019.

Představení s titulky pro neslyšící bude uvedeno 18. února od 19. hodin. Pro diváky se sluchovým postižením jsou v divadle k dispozici indukční smyčky ve velkém sále v přízemí po obvodu sálu, takže je vhodné zakoupit vstupenky na postranní sedadla. Pro ty, kteří chtějí využít pouze titulky pro neslyšící, je lepší zakoupit vstupenky na balkon. Divákům, kteří mají zájem o kombinaci titulků a poslechu s podporou indukční smyčky, vedení divadla doporučuje postranní sedadla v přízemí v řadách 9,10 a 11, odkud je dobře vidět i na titulky.

Další informace získáte zde: https://www.svandovodivadlo.cz/inscenace/576/smrt-mu-slusi

 

Autorka: Lucie Křesťanová

Fotografie: Švandovo divadlo, www.svandovodivadlo.cz

Sociální sítě

Zůstaňte s námi v kontaktu díky našim sociálním sítím! Inspirujte se, ptejte se odborníků!

Partneři

Centrum pro dětský sluch Tamtam, o.p.s. Ministerstvo zdravotnictví České republiky Včasná pomoc dětem Nadace Sirius Úřad vlády České republiky Nadace Jistota Informační centrum rodičů a přátel sluchově postižených, z.s.