Facebook YouTube Instagram

Vítejte v Tamtamu… totiž v Bradavicích!

17. září 2020

Zahrada Centra pro dětský sluch Tamtam ve Stodůlkách se 16. září odpoledne proměnila v bradavickou kolej, která vypadala k nerozeznání od té, jakou známe z filmových adaptací úspěšné literární série J. K. Rowlingové o mladém čaroději Harry Potterovi.

Akci moderoval herec Jaroslav Dušek

Desítky dětí se sluchovým postižením v doprovodu rodičů či pedagogů nebo vychovatelů si zde užívaly zábavné odpoledne plné her a soutěží inspirovaných kouzelnickými příběhy. Na jednotlivých stanovištích malí čarodějové odvážně plnili uložené úkoly – u profesora Snapea míchali lektvary s všelikými účinky, vyprošťovali se z Aragogovy pavučiny, luštili starodávné runy, bojovali s překážkami na cestě do Prasinek, zahráli si famfrpál, krotili dravé ptactvo a užili si i mnohá další dobrodružství.

Zahradní slavnost Tamtamu 2020

Zahradní slavnost Tamtamu 2020

Veselým programem tlumočeným do znakového jazyka je provázel moderátor Jaroslav Dušek a k poslechu i tanci hrála kapela Napořád. Kromě malých kouzelníků své umění předvedl i profesionál Stanislav, který naučil děti pár užitečných triků pro život, například jak si vyčarovat pizzu na přání.

Malí kouzelníci mohli okoukat i pár triků od zkušenějšího kolegy

Zahradní slavnost Tamtamu 2020

K tanci a poslechu hrála kapela NapořádVenkovní akce probíhala v souladu se všemi doporučenými hygienickými opatřeními, včetně nezbytných dezinfekčních prostředků, které byly k dispozici na jednotlivých čarodějných stanovištích i jinde v areálu.

Zahradní slavnost Tamtamu 2020

Zahradní slavnost Tamtamu 2020

Míchání lektvarů u profesora SnapeaCDS Tamtam letos slaví významné výročí - tato nezisková organizace poskytuje služby rodinám s dětmi se sluchovým postižením na území celé České republiky již 30 let. Zahradní slavnosti pořádá ve spolupráci s Informačním centrem rodičů a přátel sluchově postižených.

Krocení dravého ptactva

Fotokoutek si užívali i dospělí

Akci finančně podpořily Městská část Praha 13, Městská část Praha 5, Ministerstvo kultury ČR, Magistrát hlavního města Prahy, Nadace Umění pro zdraví a společnost Presco Group.

VIDEO z akce: https://www.idetskysluch.cz/videa/zahradni-slavnost-tamtamu-2020/

 

Připravila: Lucie Křesťanová, šéfredaktorka magazínu Dětský sluch

Foto: autorka

Sociální sítě

Zůstaňte s námi v kontaktu díky našim sociálním sítím! Inspirujte se, ptejte se odborníků!

Partneři

Centrum pro dětský sluch Tamtam, o.p.s. Ministerstvo zdravotnictví České republiky Včasná pomoc dětem Nadace Sirius Úřad vlády České republiky Nadace Jistota Informační centrum rodičů a přátel sluchově postižených, z.s.