Facebook YouTube Instagram

Stodůlecký zvěřinec aneb nakrmte medvěda!

14. června 2018

Napadla nás bezva věc, vykouzlíme zvěřinec, zpívá se v jedné písni o zvířátkách. V úterý 12. června ji účastníkům tradiční Zahradní slavnosti ve znakovém jazyce zazpívaly děti z mateřské školy Pipan.

Letošní ročník slavnosti měl podtitul Stodůlecký zvěřinec a mohli jste tu potkat medvěda, berušku, pavouka, řadu líbezných zajíčků a další malá i velká zvířata. S některými děti bojovaly, jiná krmily. Každý podle své chuti a odvahy. Rodiče i prarodiče drželi palce nebo pomáhali v bitvách.

Program z pódia zahájil moderátor Jaroslav Dušek kolem druhé odpolední a popřál návštěvníkům hezké a klidné odpoledne. Vřele přivítal asi stovku hostů, převážně rodin s neslyšícími dětmi a žáků speciálních škol pro neslyšící. 

Po úvodním dětském vystoupení jsme si užili skvělé vokální kvarteto Yellow Sisters, které se představilo několika skladbami z jejich alba Zvěřinec. Pěkně nás rozparádily a některé i roztančily. Do znakového jazyka tlumočily Naďa Digová a Andrea Krajčíková Kalců.

Divadlo Na houpačkách nám trochu pocuchalo nervy, zda vlk sežere, nebo nesežere prasátka – naštěstí to však dobře dopadlo!

Další nervydrásající podívaná nás ale ještě čekala v podobě netradičního parkúru, kde místo koní přes překážky skákali tři zdatní a šikovní mládenci ze skupiny In motion academy. Chvílemi se člověku až tajil dech. Jeden ze skokanů, zdálo se mi, byl dokonce častěji v pozici hlava dolů, nohy nahoře, než obráceně. Po jejich velkolepé skokanské show se překážková dráha z dřevěných beden uvolnila pro malé návštěvníky a jejich výkony byly neméně odvážné.

Opodál lákal pavouk mouchy do své pavoučí sítě, ale ty se nenechaly a hbitě unikaly přes jednotlivá vlákna pavučin. Na lavičce naproti vládl asi největší klid. Malovalo se zde na obličej, a než na jednoho přišla řada, bylo třeba poměrně dost trpělivosti. Ale výsledek stál za to! Na sklonku odpoledne jste již nepomalovaný dětský obličej potkali jen výjimečně.

Také další stanoviště nabízela bohatý program, pod vedením zkušených průvodců z říše zvířat. Děti určovaly stopy ptáků i šelem a kráčely podle nich, procházely bludištěm, pomáhaly broučkovi válet kuličku, malovaly si, ale taky skákaly na trampolíně, lovily ryby a ty nejstatečnější jimi nakrmily medvěda.

U stánků si malí i velcí mohli dát něco dobrého z grilu nebo z lednice, kromě uzenin a masa byly v nabídce také lívanečky s malinami a jiné dobroty. Informační centrum připravilo stánek se širokou nabídkou pohádek za dobrovolný příspěvek a s odbornými tituly na prodej.

Počasí navzdory nepříznivé předpovědi vydrželo, dokonce vykouklo sluníčko, a tak mnohým přišly k chuti služby zmrzlináře obsluhujícího tajemný zmrzlinostroj. Neodolala jsem – a zmrzka chutnala báječně! Báječné bylo i celé odpoledne. Poděkování patří všem pomocníkům i spolupracujícím dobrovolníkům ze společnosti KPMG.

Zahradní slavnost pro neslyšící děti a jejich sourozence připravuje Centrum pro dětský sluch Tamtam již přes dvě desítky let.  Letos se konala za podpory MČ Prahy 13, Magistrátu hlavního města Prahy a Nadace umění pro zdraví.

Tak zase za rok!

 

Připravila: Lucie Křesťanová   

Fotografie: Lucie Křesťanová, archiv CDS Tamtam

Sociální sítě

Zůstaňte s námi v kontaktu díky našim sociálním sítím! Inspirujte se, ptejte se odborníků!

Partneři

Centrum pro dětský sluch Tamtam, o.p.s. Ministerstvo zdravotnictví České republiky Včasná pomoc dětem Nadace Sirius Úřad vlády České republiky Nadace Jistota Informační centrum rodičů a přátel sluchově postižených, z.s.